Kresťanstvo je vážne také zlé? Utópia...

Autor: Martin Agner | 19.4.2014 o 2:21 | (upravené 19.4.2014 o 2:33) Karma článku: 8,70 | Prečítané:  1273x

Keď mohol mať Thomas More svoju Utópiu, odhodlal som sa napísať svoju. Čo to vlastne utópia znamená si nájde každý človek veľmi ľahko na internete, nebudem to preto rozvádzať a pôjdem rovno na vec.

Moja utópia vychádza z osobného prežívania kresťanských myšlienok a učenia Ježiša Krista v konkrétnom živote. Stále viac vnímam rôzne reakcie v zmysle, že kresťanstvo alebo dokonca náboženstvo je zbytočné. O to viac som smutný, keď stredoeurópsky človek sa stáva expertom na orientálne duchovné učenia a to aj napriek tomu, že ďalej na východe ako v Košiciach nebol. Rôzne náhrady kresťanstva (s ktorým sme či chceme alebo nie spätý v hĺbke našich koreňov), podľa mňa len ukájajú osobnostnú túžbu človeka po duchovne. Pričom tento človek, kresťanstvo nechce prijať a považuje ho za zlé, aj keby to bolo jediné náboženstvo na svete. A tomuto nerozumiem. Prečo sú niektorí až tak proti, veď ak by všetci boli kresťanmi a riadili by sa prikázaniami Ježiša Krista (a tu sa konečne dotýkam utopistických myšlienok) v tom prípade by sme nepoznali:

Vojny, hlad, trápenie, sociálne rozdiely, krádeže, korupciu, vraždy, zabitia z nedbanlivosti,  násilie, strach, stres, nenávisť, intoleranciu, chamtivosť, pýchu, vyvyšovanie sa, zúfalú túžbu po moci, samotu, opustenosť, krivdu, ohováranie a osočovanie a takto by som mohol ešte pokračovať, ale myslím si, že každý pochopil čo som chcel povedať.

Kresťanstvo učí na rovinu, že všetky tieto veci nepatria do života človeka a myslím, že všetky by sa dali nahradiť láskou, ktorá je prvou zbraňou proti týmto hrôzam našich životov.

Kresťanstvo ako jediné učí, aby sme milovali svojich nepriateľov a tým je mi sympatické. Sympatický je mi aj jeho zakladateľ Ježiš Kristus, podľa toho čo o ňom vieme z Biblie. Či mal ženu, a koľko, a čo s ňou robil a všetky takéto reči sú mi úplne u prdele. Čo to na ňom alebo na kresťanstve zmení??? Nič! Ježiš je pravý Boh a pravý Človek a to je podstatné. Jediný Boh ktorý sa nenechal „len“ uctievať a sám sa vydal v pravý čas za všetkých, aby ho zabili.

 

Božstvo akého iného náboženstva urobilo niečo podobné?

Jasné! Chyby a zlyhania urobili, robia a ešte budú robiť aj kresťania, ale aj ostatní. Pretože a to môže byť pre niekoho novinka, nikto nie je dokonalý a sme ĽUDIA a zase len ĽUDIA a byť človekom je do istej miery diagnóza :) Chyby k nám jednoducho patria a chyby historických udalostí národov či skupín alebo jednotlivých ľudí, je potrebné chápať v ich historickom kontexte. Dostalo sa nám spravovať dielo niekoho vyššieho ako sme my všetci do kopy. A s rukou na srdci, kto podal perfektný výkon hneď v prvý deň v novej práci?

Pravidlá má každé náboženstvo. Pre niečo to asi bude. Treba sa len zamyslieť. Aj doprava má svoje pravidlá, ich nedodržanie pri najmenšom skončí pokrčenými plechmi, pri najhoršom tragédiou. Zrekapitulujte si svoje vlastné vety, pokiaľ uvidíte za volantom niekoho kto tieto pravidlá nedodržiava a ohrozil vás??? Prečo nám teda vadí dodržiavať pravidlá v ďalších oblastiach života, napríklad aj v náboženskom prežívaní???

Som lotor, ktorý túži zomierať na kríži vedľa Ježiša Krista, aby som ho mohol poprosiť o odpustenie. Týmto blogom len zdieľam svoje myšlienky, pokiaľ to niekoho uráža tak, „Sorry, nechcel som.“ Pokiaľ sa niekomu páčia, tak ich šírte hlavne v živote a potom slovami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?